Zařizujete nebo přestavujete pokoj pro dítě? Výběr nábytku a jeho umístění nepodceňujte, psychologové se shodují, že děti vnímají prostředí, ve kterém vyrůstají, velmi přesně.

Prostředí může formovat jeho osobnost a životní postoje.

Pamatujte tedy, že pro správný duševní vývoj by mělo dítě vyrůstat v pěkném prostředí.

 

Co nesmí chybět

Nejdůležitějšími kusy nábytku jsou postel, matrace, u starších dětí i stůl a pohodlná židle. Zatímco postel může dítě případně podědit po jiném, matraci kupte novou, nejlépe se snímatelným pracím potahem. Každé dítko by mělo mít taky svůj úložný prostor, kam může schovávat své poklady. U výběru veškerého nábytku pamatujte na to, že v pokojíčku musí zůstat dostatek prostoru pro hraní. Platí, že na jedno dítě by mělo být šestnáct metrů krychlových volného vzduchového prostoru.

Aby vzájemně všechen nábytek ladil, řešením mohou být dětské pokojové soustavy. Ty jsou k dostání v různých barvách a provedeních a pro všechny věkové kategorie.

Nejlepší dekorace – vlastní výtvory

V dětském pokoji je důležitý nejen nábytek, ale i doplňky. Pamatujte, že děti si rády vystavují svá díla. A všechny rády skládají puzzle. Vraťte se ve vzpomínkách do dětství a představte si, jak by se vám líbilo mít na zdi oblíbené dětské hrdiny. Zatímco dříve jsme skládali jen „obyčejné“ 2d puzzle, dnes je k dostání i 3d puzzle. Udělejte svým dětem radost a také jim nějaké pořiďte. Puzzle s oblíbeným hrdinou vašeho potomka koupíte zde.

„Dovybavit dětský pokoj můžete i dalšími doplňky, jako je koberec, sedací pytel, hrací podložky a jako doplněk mohou posloužit i hračky nebo praktické pomůcky jako např. chodítka. Inspiraci najdete v našem eshopu, nabízíme vám zboží pro děti, ze kterého jistě vyberete.“ Říká Viera Palkovičová z vengo.cz.