Jakou zvolit střešní krytinu na dřevostavbu

stresni krytiny

Chcete si postavit dřevostavbu, nebo se chystáte na výměnu vaší stávající střechy? Pak jistě přemýšlíte, jaká je pro tento druh stavby vhodná krytina. V dnešním článku se vám na to pokusíme odpovědět.

Pokud jste se báli, že na střechu dřevostavby bude potřeba použít speciální krytinu, pak věřte, že nemusíte. I na dřevostavbu totiž můžete použít jakýkoli typ střešní krytiny. Záleží jen na vašem vkusu. Dřevostavba snese dokonce i zelenou střechu. Ta totiž funguje jako přirozený izolant a prodlužuje životnost střešního pláště díky minimálnímu mechanickému opotřebení. V zimě zelená střecha může posloužit  jako další vrstva izolace.

Pokud se zastavíte v jakýkoliv stavebninách, budete možná překvapení, kolik možností výběru máte. Vysoká konkurence navíc sráží ceny na možná minima. Jak však nenaletět a vybrat seriózního výrobce? Základem je opět staré pořekadlo: Důvěřuj ale prověřuj. Nekupujte nic o od firmy, o které nemáte žádné reference, případně se k vám dostaly negativní reference.  Takovým orientačním ukazatelem může rovněž být poskytnutá záruka. Seriózní firma, která svým výrobkům věří, vám poskytne záruku i na několik desítek let.

Podle čeho tedy střešní krytinu vybírat?

Prvně byste měli vědět, zdali náhodou nebydlíte v obci či městě, kde je materiál a barva střešní krytiny určen normativně. Pokud tomu tak není, pak musíte vědět, jakou váhu vaše současná, případně projektová střecha může maximálně mít tak, aby nehrozilo její zborcení.

Další informace, kterou musíte při svém rozhodování brát v úvahu, je sklon střechy. Některé střešní krytiny je totiž možné použít jen do určitého sklonu.  Pokud už tedy máte vybranou vhodnou krytinu, pak ji stačí už jen koupit a nechat pokrýt střechu.

Při návrhu střechy pro pasivní či nízkoenergetický dřevěný dům je nutné brát v úvahu zejména systém tepelné izolace.

Pokud stavíte novostavbu, pak to jistě nebude problém. To za vás udělá stavební společnost, která vám staví dům. Pokud ovšem rekonstruujete, pak firmu či řemeslníka vybírejte velmi pečlivě. Špatně položená střecha by vám totiž mohla přidělat mnoho vrásek navíc.

J. H.

Komentáře

  • Ono to není tak lehké dobře zvolit. Je potřeba pro typ domu, okolí (vítr, stromy, atd) dobře zvolit odpovídající střešní krytinu, aby vám vydržela dobře. Nejde jenom o tom, že je lehká nebo lítá a nebo levná, a pod.

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Partneři

Výstava Bydlení