Plánujete rekonstrukci bytu či domu a nevíte, jak naložit se vzniklým odpadem, kterého je více, než dokážete odvést autem? Zapřemýšlejte o odpadářské společnosti, která vám odpad odveze.

Odpadnou vám starosti

Nebudete muset řešit žádnou legislativu, logistiku dopravy ani likvidaci odpadů. Pouze si objednáte kontejnery na odpad a následně budete jen volat o výměny kontejnerů, dokud budete potřebovat. Zjistěte si také četnost výměny kontejnerů, abyste na výměnu nemuseli dlouho čekat.

Tyto společnosti vám zajistí potvrzení o likvidaci odpadu (povinnost ze zákona). Toto potvrzení budete potřebovat například při kolaudaci.

Doprava materiálů

Budete potřebovat dopravit nějaký materiál? Většina společností vám v kontejneru přiveze písek, štěrk nebo i beton. Nebojte se zeptat na kombinaci služeb dopravy materiálů a přistavení kontejneru na odpad, aby pro vás byla cena co nejvýhodnější. Zároveň by vám tyto společnosti měli být schopné dát prohlášení o shodě (to vám zaručí, že byl dovezen přesně ten typ materiálu, který byl objednán).

Cena

Vzhledem k financím je výhodné si objednat odvoz odpadu od profesionálů. Ve většině případů to vychází levněji, než kdy byste si vše řešili sami. Nejen, že tuto oblast mají dobře podchycenou, ale mohou a mají lepší podmínky pro likvidaci odpadů.

Nezapomeňte, že není odpad jako odpad. Různé typy odpadu mají různé druhy likvidace nebo následného dalšího využití. Před objednáním se ptejte na možnosti třídění. Tím můžete ušetřit nemalé peníze.