6 otázek a odpovědí, které vám pomohou vybrat správnou matraci

zdravy spanek

Uvažujete o koupi nové matrace, ale stále její nákup oddalujete? Věřte, že pokud se ráno budíte s bolestmi zad, rozlámaní a bez energie, už je ten nejvyšší čas.

Poradíme vám, jak na to.

Co od matrace očekáváte?

Výběr matrace není složitý, pokud víte, co potřebujete. Abyste si vše ujasnili, pomůže vám náš stručný přehled otázek. Pokud postupně odpovíte na všechny otázky, dostanete obrázek vaší budoucí matrace.

  • Kolik vážíte?

Odpověď určí nosnost vaší matrace.

  • Jaká je vaše výška?

Odpověď stanoví velikost matrace. Délka by měla být o zhruba 20 cm větší než vaše výška. Pokud si nevyberte ze standardních rozměrů, nechte si vyrobit matraci na míru.

  • Jak tvrdé ležení vám vyhovuje?

Moderní matrace jsou k dostání s různými stupni tuhosti. Obecně platí, že osoby s nižší váhou preferují měkčí matrace, a lidi s vyšší hmotností spíše tvrdší. Ovšem neexistuje pravidlo, které by nemělo výjimku. Vyberete-li si partnerskou matraci, získáte matraci se dvěmi odlišnými tuhostmi.

  • Jaký máte podklad matrace?

Pokud vybíráte matraci do starší postele, zvažte, zda je váš podklad stále kvalitní a spolehlivý. Ideální volbou jsou lamelové rošty, které umožňují matraci dýchat, a navíc umocňují její ortopedické vlastnosti. Chcete-li si dopřát skutečné pohodlí, pořiďte si polohovací lamelový rošt.

  • Máte zdravotní problémy s pohybovým ústrojím?

Trpíte-li častými bolestmi zad, beder, kříže, atd., vyberte si matraci s ortopedickými vlastnostmi. Je rozdělena do anatomických zón, jež odlehčují namáhaná místa, zmenšují protitlak, pomáhají relaxovat.

  • Kolik chcete do matrace investovat peněz?

Ne vždy platí, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita. Vybírejte matrace od certifikovaných a zkušených výrobců. Jestliže potřebujete více kusů matrací, využijte výhodných nabídek 1+1 zdarma.

Váháte? Nechte si poradit od odborníků

Už víte, jaká bude vaše nová matrace? Pokud si stále nejste jisti, obraťte se na odborníky. Každý obchod zaměřený na prodej potřeb pro zdravý spánek vás rád seznámí s novými druhy materiálů, poradí a pomůže s výběrem. Je rozdíl ve výběru matrace pro děti, seniory, sportovce, osoby s vyšší hmotností, chataře či nemocné. Naše doporučení:

  • vyžadujte, aby matrace měla snímatelný potah, který lze prát min. na 60 °C. Zbavíte se roztočů;
  • sledujte i délku záruky. Platí pravidlo: čím delší, tím lepší;
  • s výběrem matrace nespěchejte, vše si řádně promyslete. Zajděte do kamenného obchodu a vyzkoušejte si ji na vlastní záda. Správně zvolená matrace vám zaručí klidný, spokojený a vydatný spánek, což je nejlepší způsob, jak získat vitalitu a energii do nového dne.

Komentáře

  • Dobrý den, předem chci poděkovat za velmi inspirativní článek, určitě mi pomohl uvědomit si, na co se zaměřit při výběru matrace. Manžel se rozhodl spojit příjemné s užitečným, a nadělit mi pod stromeček novou postel i s matrací. A protože s ním to není nikdy jednoduché, dostala jsem možnost vybírat ze sortimentu masivních postelí a zdravotních matrací. I přes počáteční protesty, se nyní již nemůžu dočkat štědrého dne :-)

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Partneři

Výstava Bydlení