Bazén v dřevostavbě, je to možné?

voda v bazenu_bazen v drevstavbe

Rádi byste si po ránu zaplavali ve vlastním bazénu? Lákavá představa.

Pokud máte dostatečně velký pozemek, pak vám v zřízení bazénu nic nebrání. Chcete-li se však koupat i v chladnějším počasí, budete muset přemýšlet o vyhřívaném a krytém bazénu.

Je možné ho pořídit do každého domu? To určitě ne, pro bazén musí být dostatek prostoru a další prostor je třeba vyhradit technickému zázemí. Vnitřní bazén má tak cenu plánovat pouze v případě, že se chystáte stavět dům. Musíte s ním tedy počítat už v projektu. V dnešním článku se budeme věnovat vnitřnímu bazénu v dřevostavbě. Je to vůbec možné a jak je to technicky složité?

Bazén se dá umístit i do dřevostavby. Nebude to ani technicky náročnější než v cihlovém domě. Předtím, než se však pustíte do realizace a začnete bazén plánovat, nebo dokonce stavět, byste měli vědět několik zásadních informací.

V prvé řadě by bazén měl být v domě orientován na jižní stranu, kde bude i v zimě tepleji. U bazénu je vždy nutné zajistit dostatečné větrání a odvádění vlhkosti. V případě dřevostavby to platí o to více. Nezapomínejte, že kromě místa na bazén samotný je potřeba počítat i s místem pro technické zařízení náležející k bazénu. V dřevostavbě pak bude nutné opatřit dřevěné stěny v místnosti s bazénem speciální vodě a vlhkosti odolném nátěru a zajistit automatické odvětrávání tak, aby se v místnosti nehromadila nadbytečná vlhkost.

Závěrem tedy lze říci, že pokud plánujete postavit dřevostavbu a chcete v ní vnitřní bazén, pak se nemusíte obávat. Pokud budete věnovat dostatečnou pozornost vlhkosti a větrání, všechno bude v pořádku.

Komentáře

  • Mohu doporučit, mám interierový bazén v dřevostavbě ( Kanada)již 12 let a je to bez problému, nejvíce je třeba dbát na izolaci střechy, odvlhčovač je samozřejmostí a tepelné čerpadlo také, jinak by koupání bylo drahé, tak jej můžete využívat po celý rok.

    Milan

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Partneři

Výstava Bydlení