Pomalu se objevují první sluneční paprsky po dlouhé době a my už možná pomalu začínáme myslet na léto. Jaké bude to letošní, nám zatím odborníci neřeknou, každopádně, ať již bude patřit k těm teplejším nebo ne, možná si v duchu říkáme, že bazén by tak či tak nebyl k zahození.

Koupat se dá přece i za chladnějšího počasí a s údržbou už to přece v dnešní době nemůže být tak složité…

Pokud se nám hlavou honí právě tyto myšleny, pak uvažujeme určitě správně, nejenže je na správný výběr bazénu nejvhodnější čas, protože je lepší vybírat s předstihem, abychom měli čas před sezónou všechno připravit, ale navíc si můžeme pohrát i s jednotlivými doplňky, které nám umožní právě i koupání v chladnějším počasí nebo jednoduchou údržbu.

Základem je vybrat si vhodného prodejce bazénové techniky, který bude mít dostatečný výběr a dovede nám i poradit. Vhodné také je, pokud na jednom místě pořídíme i veškeré ostatní příslušenství, abychom mohli zakoupit vše pohromadě a ne dokupovat postupně, a riskovat, že na něco později zapomeneme.

Prodej bazénů často realizují eshopy, které nám umožní si jednotlivé modely prohlédnout a srovnat jejich parametry. Záleží na nás, co preferujeme, zda sáhneme po bazénu zapuštěném do země, či bazénu nadzemním. Jestli dáme přednost bazénu oválnému, kulatému nebo čtverhrannému. Volit můžeme i různé netradiční tvary.

U nadzemních bazénů je výhodou jejich snadná a rychlá montáž bez nutnosti větších stavebních úprav. Takové bazény jsou navíc i cenově dostupnější, takže se nemusíme bát, že nabouráme rodinný rozpočet. Navíc se tyto bazény snadněji udržují, a drobná poškození jdou jednoduše opravit pomocí lepících sad.

Tyto typy bazénů jsou navíc dodávány už s pískovou nebo kartušovou bazénovou filtrací a množstvím dalších doplňků. Takže ušetříme a nemusíme je potom shánět jednotlivě.

Co si naopak většinou vybíráme na míru, jsou bazénové schůdky, které by měli ladit se zvoleným designem bazénu, a také splňovat požadavky na odolnost a bezpečnost. Oblíbenou variantou jsou například kovové bazénové schůdky s plastovými stupni. Jejich protiskluzová úprava zaručuje, že se z nich nezřítíme a můžeme tak pohodlně do bazénu i z bazénu.

Jako třešničku na dortu pak můžeme v předstihu vybrat ještě hračky do vody, a léto může směle začít klepat na dveře!