Rádi byste si po ránu zaplavali ve vlastním bazénu? Lákavá představa. Pokud máte dostatečně velký pozemek, pak vám v zřízení bazénu nic nebrání. Pokud se však chcete koupat i v chladnějším počasí, budete muset přemýšlet o vyhřívaném a krytém bazénu. Nejlepší však je, když ráno vstanete a můžete jít téměř z ložnice do bazénu. Bez toho, aniž byste museli vyjít z domu. Je však možné ho pořídit do každého domu? To určitě ne, pro bazén musí být dostatek prostoru a další prostor je třeba vyhradit technickému zázemí. Vnitřní bazén má tak cenu plánovat pouze v případě, že se chystáte stavět dům. Musíte s ním tedy počítat už v projektu. V dnešním článku se budeme věnovat vnitřnímu bazénu v dřevostavbě. Je to vůbec možné a jak je to technicky složité?

Bazén se dá umístit i do dřevostavby. Nebude to ani technicky náročnější než v cihlovém domě. Předtím, než se však pustíte do realizace a začnete bazén plánovat, nebo dokonce stavět, byste měli vědět několik zásadních informací.

V prvé řadě by bazén měl být v domě orientován na jižní stranu, kde bude i v zimě tepleji. U bazénu je vždy nutné zajistit dostatečné větrání a odvádění vlhkosti. V případě dřevostavby to platí o to více. Nezapomínejte, že kromě místa na bazén samotný je potřeba počítat i s místem pro technické zařízení náležející k bazénu. V dřevostavbě pak bude nutné opatřit dřevěné stěny v místnosti s bazénem speciální vodě a vlhkosti odolném nátěru a zajistit automatické odvětrávání tak, aby se v místnosti nehromadila nadbytečná vlhkost.

Závěrem tedy lze říci, že pokud plánujete postavit dřevostavbu a chcete v ní vnitřní bazén, pak se nemusíte obávat. Pokud budete věnovat dostatečnou pozornost vlhkosti a větrání, všechno bude v pořádku.

J. H.
foto: iidudu.com