Postavili jste dům, zasadili strom a teď čekáte dítě? Jistě postavit dům, není jednoduché, i zasadit strom si žádá určité znalosti a jistou dávku fyzické práce. Nyní vás však čeká snad ten nejtěžší úkol, postarat se o Vaše dítě. My Vám poradíme, jakou výbavu pro dítě do začátku pořídit.

Je pravda, že malé miminko toho ke spokojenému životu příliš mnoho nepotřebuje, avšak bez základní výbavy se neobejdete. Dítě je nejprve potřeba do něčeho obléknout. Protože novorozenci velmi rychle rostou, své první oblečky si užijí jen pár týdnů. Nemá proto smysl kupovat velké zásoby, a dobře zvažte, jestli vaše miminko opravdu potřebuje vše nové. Neobnošené oblečky snadno pořídíte i v secondhandech.

 

Spací pytel Vám zajistí klidný spánek

 

Bez čeho byste se neměli obejít je spací pytel. Když dítě spí, znamená to totiž, že můžete spát i vy, proto je jeho pohodlný spánek nesmírně důležitý. Spací pytle můžete používat až do věku 6ti let dítěte. Postarají se o to, že se dítě neodkopává a je mu po celou dobu příjemně teplo. Dále se tak vylučuje riziko překrytí hlavičky a uváznutí nožiček v ohrádce postýlky. Opravdu velký výběr spacích pytlů naleznete na thedreambag.sk.

 

Pokojíček – herna, ložnice i pracovna v jednom

 

Dítě toho sice ze začátku opravdu moc nepotřebuje, ale čím bude větší, tím budou větší jeho nároky. Abyste se vyvarovali pozdějších vyšších nákladů, začněte s výbavou pro větší dítě co nejdříve. Samozřejmě pro něj budete potřebovat dětský pokoj.

Dětský pokoj se stává malým královstvím, a proto byste se měli zaměřit na neobyčejné tvary a veselé barvy. Je třeba pamatovat na to, že pokoj je zároveň hernou, ložnicí a pracovním koutkem. Proto by měl být z kvalitních, lehce umyvatelných a zdravotně nezávadných materiálů. Velký výběr dětských pokojíčků najdete v eshopu albero.sk.

 

Dřevěné hračky nejvíce naučí

 

A co vaše děti v dospělosti jistě ocení? No přece dřevěné dračky. Jen si vzpomeňte na vaše nejoblíbenější hračky z dětství, určitě se mezi nimi objeví i ty dřevěné. Dřevěné hračky z naucnehracky.sk jsou ty nevěrnější a nejoblíbenější. Je u nich také největší pravděpodobnost, že dítě bez újmy přežijí a vy je budete moc nabídnout i dalším potomkům. Čeho si na nich ale ceníme nejvíce, je jistě jejich vzdělávací charakter. Vždyť právě skládačky, puzzle, kostičky a podobné hračky učí děti větší fantazii a kreativitě.