Ať už doma topíte elektřinou nebo plynem, věřte, že nejlepší možností vytápění jsou dřevěná paliva. Proč? Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Díky dřevu ušetříte

Na prvním místě musíme zmínit to, že topení dřevěnými palivy se vám finančně vyplatí. Je ověřeno, že nákup dřevěných briket a pelet a provoz kamen či kotlů je výrazně finančně méně náročný než vytápění na plyn nebo elektřinu. Zásobu dřevěných pelet a briket se vyplatí nakoupit před sezónou. S jejich uskladněním si hlavu lámat nemusíte, neboť jsou skladné a zvládají i vyšší vlhkost vzduchu.

Kvalita dřevěného paliva je základ

Aby vše fungovalo tak, jak má, je důležité koupit si kvalitní dřevěné palivo. Jen tak budete vědět, že neobsahuje žádné chemické přísady a je šetrné k přírodě a také že jeho výhřevnost bude skvělá. Kvalitním a ověřeným topivem jsou například dřevěná paliva Waldera. A nejsou pouze kvalitní, ale zároveň i velmi levná. Za kilogram dřevěných briket nebo pelet zaplatíte necelých 6 korun českých. A budete mít jistotu, že ani jedno palivo neobsahuje žádné chemické přídavky. Vše je čistě přírodního původu.

Lepší výhřevnost a výdrž

Oproti dřevu vydrží brikety hořet mnohem déle. To je dáno tím, že piliny, které jsou v briketách stlačeny mají větší hustotu než obyčejné dřevo. A když přijde řeč na jejich výhřevnost, i zde mají oproti dřevu náskok. A dokonce jsou i lepší než uhlí. Jak to poznáte v praxi? Abyste dosáhli stejné výhřevnosti, spálíte mnohem menší množství briket. Díky tomu tedy také více ušetříte a dopřejete si pohodlné bydlení v teple.

Vždy připravené k použití

Víte, jakou další výhodu mají pelety a brikety oproti dřevu? Můžete s nimi zatopit ihned, protože jsou vyschlé a připraveny k okamžitému použití. To u dřeva bohužel neplatí. Aby mělo dřevo skvělou výhřevnost a posloužilo jako skvělé topivo, je nutné poskytnout mu alespoň dva roky na pořádně vyschnutí. Jakmile přiložíte do kamen brikety či pelety, můžete si hodit nohy nahoru a třeba si v klidu na internetu prohledat slevové kódy a za ušetřené peníze si pořídit třeba vybavení do domácnosti.

Méně popela, nižší spotřeba

A nejenom, že briket a pelet spotřebujete méně, ale budete po jejich spálení mít i mnohem méně popela než z klasického dřeva nebo uhlí. Pravidelné vymetání kotle tak bude pohodlné a budete mnohem méně riskovat zamazání se od popela.

Ekonomická výroba

Dřevěná paliva jsou ekonomická i z pohledu výroby, protože k jejich vzniku se používají odpadní materiály, tedy piliny, hobliny a další produkty, které vzniknou při úpravě dřeva a za normálních okolností by se vyhodily.

Topte chytře, ekonomicky a s ohledem k přírodě. Budete v teple a bude vás hřát i u srdce, protože nebudete zbytečně zatěžovat přírodu.

Zdroj obrázku: Marian Weyo / Shutterstock.com