Při plánované koupi nemovitosti se často dostaneme do slepé uličky, pokud nemáme naspořeno dostatek prostředků, a rádi bychom se vyvarovali obíhání všech dostupných bank na trhu s žádostí o hypoteční úvěr, případně toho, abychom trávili čas zvažováním výhod a nevýhod jednotlivých úvěrů.

Svou roli často hrají i obavy, zda nám vůbec hypoteční úvěr schválí, i když se do toho rozhodneme potřebný čas nakonec investovat. Pro banku vedle naší bonity totiž hraje roli i hodnota dané nemovitosti, kterou budeme muset dát do zástavy.

V praxi to znamená, že třeba nemovitost situovaná někde na venkově, v ne moc dobrém stavebně-technickém stavu, jako příliš dobře ohodnocená zástava neobstojí. Často bychom potřebovali finance nejen ve výši její kupní ceny, ale nadto ještě něco navíc na opravy, v takovém případě se nám může stát, že hypotéka daná zástavou, nakonec nedosahuje ani výše stanovené kupní ceny, kterou potřebujeme.

Pokud tedy budeme řešit nákup nemovitosti hypotékou, praktičtější je, pokud vybíráme ke koupi takovou nemovitost, která má pro banku minimálně takovou hodnotu, jak vysokou požadujeme hypotéku.

Z tohoto úhlu pohledu se tedy jeví nejvhodnější byty, a to nejlépe novostavby, do kterých už navíc nemusíme investovat žádné peníze, a hypotéka by nám pokryla celou kupní cenu. A pokud plánujeme nákup bytu i jako investici, měli bychom se zajímat o byty na prodej v Praze.

A ještě lepší než hledání bytů jen tak obecně na internetu, je zaměřit se na různé specializované vyhledávače, kde nalezneme bytové projekty, které dnes představují nejlukrativnější způsob jak řešit bydlení, ale také jak ho pohodlně investovat do budoucna.

U většiny bytových projektů je totiž už hypotéka předjednána, takže nemáme s jejím vyřizováním žádné potíže. Podmínky navíc bývají obecně vyjednány mnohem příznivěji, než kdybychom jednání s bankou vedli ve vlastní režii.

V rámci bytového projektu je totiž možno vyjednat v bankách určité výhody, ať již se to týká hypotečního úroku, dobou splácení či výší měsíčních splátek. Pro nás je hlavní výhodou to, že nemusíme v této oblasti činit žádné další kroky, a při výběru nemovitosti máme už rovnou představu o jejím financování.

Vybírat tak můžeme i byty, kterým jsme se zatím vyhýbali, právě třeba z důvodů, jak bychom v bankách uspěli při sjednávání hypotéky, takže co se třeba podívat, co se skrývá pod heslem – novostavby Praha 10?

Zdroj foto: www.bytyprodejpraha.cz