Při stavbě a realizaci soběstačného domu je třeba dobře promyslet jeho interiér. Chceme-li v něm mít i pracovnu, je třeba zohlednit i fakt, zda si do ní budete zvát oficiélní návštěvy. Pokud ano, měla by být v domě umístěna tak, aby se do ní nevcházelo přes celý dům a také aby měla oddělené sociální zařízení, protože ne každému je příjemné navštěvovat toaletu s koupelnou, která slouží zároveň k přebalování dětí či třeba k mytí domácích mazlíčků.

Nezapomeňte, že domácí kancelář by měla mít dynamické a příjemné prostředí, které podpoří vaší produktivitu a povzdbudí vás k lepším výsledkům.

Zde je několik tipů, jak na to.

V první řadě musíme myslet na její funkčnost a to bez ohledu na velikost pokoje. Aby se vám dařilo mít kancelář dobře zorganizovanou, je třeba mít základní vybavení, a sice stůl, pohodlnou kancelářskou židli, kartotéku, knihovnu a ideálně i tabuli.

Stůl by měl být za všech okolností a dispozic pokoje dostatečně velký, musí se vám na něj vejít notebook nebo počítač, světlo, papíry, diář, něco k psaní apod. I přes všechno harampádí na něm musíme mít dostatek prostoru. U stolu se nám bude hodit i nějaký ten zásuvkový díl, kam dáme všechny neskladné a neforemné věci, od kancelářských svorek po razítka.

O tom, že židle by měla být kvalitní netřeba mluvit. I během práce je totiž třeba myslet na zdraví.

Kartotéku vám bohatě nahradí jednoduché poličky z nabytekmagenta.cz, zde si vyberete police všech barev a velikostí.

Velice důležitou součástí je i technická část kanceláře. Snad každý dnes potřebuje mít kam umístit wifi router, rádio a pochopitelně i tiskárnu. Právě podle velikosti tiskárny se nejspíš bude odvíjet prostor, který technické části budete muset vymezit. Z jakých druhů tiskáren můžete vybírat naleznete zde.

Pokud se vám do kanceláře vejde i odpočinková zóna rozhodně neváhejte a zařiďte si ji. Na to vám vystačí prázdný kout, kam umístíte křeslo, lampu a knihovnu. V knihovně můžete mít všechny odborné knihy, které potřebujete ke své práci a když si budete chtít dopřát relax sáhnout můžete po beletrii z eshopu ikarus.sk.

V neposlední řadě při vybavení domácí kanceláře myslete na dekorace. Její součástí jsou i rostliny, které vaši pracovnu zútulní. Různě po kanceláři můžete mít vystavené fotografie, obrázky či grafiku. Když už dekorujte, myslete na harmonický dojem interiéru, a tak použijte vždy sjednocující prvek.