Zařizujete dům a právě přišla na řadu výmalba pokojů? Nevíte si rady, jakou barvou vymalovat obývací pokoj? Přečtěte si, jaké barvy jsou pro výmalbu obývacího pokoje vhodné.

Obývací pokoj je místem, kde trávíme drtivou většinu našeho volného času. Je to místo, kde se setkáváme s rodinou a přáteli, a podle toho bychom měli i vybírat barvy.

Jaké barvy vybrat?

Vhodná je třeba oranžová. Podle odborníků podporuje komunikaci, což v obývacím pokoji oceníme. Oblíbené jsou odstíny lososové. Do obývacího pokoje se hodí i žlutá, či zelená. Žlutá pokoj zvětšuje a navíc zklidňuje mysl a zahřívá. Zelená je pak barva pozitivní, uklidňující a chladné místnosti zteplí. Nejvíce ji to sluší v kombinaci s hnědým nábytkem. Neutrální barvou zůstává barva bílá, tu lze sladit s čímkoli a oživit je můžete barevnými doplňky.

Jestli si stále nejste jistí, jděte na to od lesa. Po výmalbě by jistě přišlo na zařizování pokoje nábytkem. Pokud již vlastní nábytek máte, zamyslete se, jaká barva by se k němu hodila, aby pokoj působil harmonickým dojmem. Máte-li červenou sedací soupravu, zelená barva by mohla působit jako pěst na oko a ani se žlutou neuděláte v kombinaci s červenou velkou parádu. Pokud máte sedací soupravu neutrální barvy, skvělé stěny můžete vymalovat prakticky jakoukoli barvou, ale než se pustíte do díla, podívejte se i, jakou máte obývací stěnu. Je-li váš nábytek tmavý, bude lepší vymalovat pokoj světlejší barvou.

V případě, že ještě žádný nábytek nemáte, můžete vybírat barvu podle toho, jaká je vám nejpříjemnější a nábytek vybrat podle ní. Moderní nábytek dnes skýtá mnoho variant odstínů a tak by nikdo neměl mít problém s výběrem. Inspirací se vám může stát sektorový nábytek black red white.

Jak vymalovat strop?

Možností, co se stropem je více. Strop můžeme vymalovat stejnou barvou jako zbylé stěny. Nebo můžeme zvolit decentnější variantu a sice strop nechat bílý. K zajímavému oživení stropu mohou posloužit stropní desky z eshopu modos.sk. Dostupné jsou v mnoha provedeních a nemusíte zůstat jen u bílé…

Jak financovat zařizování bytu?

Zařizování bytu je poměrně nákladnou záležitostí, obzvláště, pokud kupujeme vše nové. Financovat zařizování bytu lze kromě vlastních úspor i z hypotéky, nebo z úvěru. Quatro Vám poskytne výhodnou půjčku, díky které budete moct se zařizováním začít hned.