Přemýšlíte nad zařízením pokojů v domě?

Máte pokoj navíc a zvažujete, jak jej účelně využít?

Řešení je jednoduché, zařiďte jej jako multifunkční místnost, kterou využijete nejen vy, ale také vaši hosté.

Není totiž od věci zařídit pokoj jako pracovnu, trucovnu a hostinský pokoj najednou.

 

Bez postele a matrace to nejde

Základem takového pokoje je samozřejmě postel, aby hosté (a po domácích neshodách i majitelé) měli kam složit hlavu.

Výběr postele samozřejmě záleží na tom, jak často hosty vítáte. Pokud návštěvy máte jen párkrát do roka, stačit vám bude rozkládací pohovka. Jestliže se u vás dveře netrhnou, je lepší zvolit klasickou postel.

„Při nákupu postele do pokoje pro hosty je dobré pamatovat na to, že hosté často přijíždění ve větším počtu a lůžko by tak mělo být dostatečně velké. Nabízíme postele s rozměrem 140×200 a na takové posteli se již dva lidé vyspí.“ říká prodejce Nabytokakuchyne.sk.

K posteli samozřejmě patří matrace. Když nevíte jakou pořídit, sáhněte po mírně tvrdé a tvrdší ortopedické matraci. Ta je dobrým kompromisem pro všechny nocležníky. Ortopedickou vlastnost matrace pak ocení především starší návštěvy.

Úložný a odkládací prostor

I když hosté zpravidla na návštěvu přijíždí s jedním kufrem a na uložení věcí jim stačí menší komoda, přesto do hostinského pokoje dejte velkou skříň. Bude totiž sloužit především vám k ukládání méně používaných věcí.

Nezapomeňte na menší stolek poblíž postele, na kterou umístěte stolní osvětlení. Pokud chcete uspořit prostor, namísto stolku přivrtejte nad postel poličku, ani tu ale nezapomeňte opatřit osvětlením.

Co dalšího neopomenout?

Do pokoje umístěte televizi, to je dobrý způsob jak hosty zabavit, když se jim zrovna nemůžete věnovat. A když hosty zrovna mít nebudete, využijí ji třeba vaše děti.

Při zařizování samozřejmě nezapomeňte na stůl a židli. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám bude domácí pracovna hodit. Opomenout byste neměli ani přípojku k internetu.

Pokud je pokoj orientován na jih, není nad věcí pouvažovat nad klimatizací. Již dávno totiž neplatí, že klimatizace patří jen do administrativních budov. Nevíte-li si rady, obraťte se na montáž a prodej klimatizace v Košicích. Zde vám rádi poradí, navrhnou ten správný výkon a pochopitelně i provedou montáž.