Koberec vytváří v každé místnosti ono příslovečné teplo. Už na první pohled poskytuje pocit pohodlí a celkově kompozičně  propojuje místnost. Zároveň také snižuje ozvěnu ve velkých prostorách a může se samozřejmě také proměnit v důležitý dekorativní prvek.

A jak si takový doplněk interiéru správně vybrat?

Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou při rozhodování. Abyste neměli s kobercem příliš mnoho práce

Pří výběru koberce musíte zvážit několik faktorů:

  • rozpočet
  • nároky na údržbu
  • preferovaný styl

Doporučujeme začít od druhého bodu. Abyste mu vyhověli, pak sázejte vždy na kvalitní a odolné výrobky, který se opotřebovávají jen minimálně a vydrží i častější úklid. To je důležité zejména pro dětské koberce nebo ty, určené třeba do vstupních hal. Chcete důležitou radu? Designeři tvrdí, že rozpočet na opravdu dobrý koberec v obývacím pokoji by měl být stejně vysoký jako částka, za kterou si plánujete pořídit novou sedačku. Jedině tak budete mít jistotu, že odolá opravdu všem nástrahám každodenního života.

Vybírejte i podle způsobu výroby

Pamatujte si také, že cenu může do značné míry ovlivnit rovněž použitý způsob výroby koberce. Ručně tkaný model tak bude samozřejmě mnohem dražší než ten, který je utkán strojově. A co materiály? Oblíbené kusové koberce mohou být vyrobeny z vlny, bavlny či nejrůznějších syntetických vláken. V takovém případě však pátrejte po přídavku přírodních vláken jako je třeba juta, sisal, hedvábí apod. Získáte tak jistotu skutečně příjemně působícího výrobku nejen na pohled, ale i na dotek.

Náš tip: Vybíráte koberec, o kterém víte, že bude hodně zatížený a chcete, aby si i přes tuto okolnost dlouho zachoval svou barvu a tvar? Pak vsaďte na kvalitní vlněný nebo hedvábný koberec, které se v podobných situacích osvědčují nejlépe.

Zdroj obrázku: Roman Samorskyi / Shutterstock.com