Plánujete nebo již máte garáž a zvažujete, jak ji dostatečně zabezpečit, abyste v ní mohli beze strachu parkovat jakéhokoli dvou či čtyřkolového miláčka?

Přečtěte si, jak lze zvýšit zabezpečení garáže – pouze zámek na vratech totiž nestačí!

Cesty k domu

Při zabezpečení se často věnujeme pouze garáži samotné. Zaměřit bychom se měli ale také cestě a to jak příjezdové, tak přístupové. Už jen tím, že zlodějům znemožníme vjezd na pozemek, snížíme případné vloupání či případné potenciální školy.

Dobrým psychologickým efektem je umístění kvalitního visacího zámku.

Dobrý zámek zasaďte také na vchodové dveře. Mnoho krádeží probíhá jen díky tomu, že se do ní zloději dostanou skrz dům.

Zabezpečení majetku

Pozornost věnujte zabezpečení majetku uvnitř garáže samotné. Všechna motorová vozidla zamykejte. Sezónní pneumatiky či jízdní kola ukotvěte. Zvážit bychom měli i nákup tzv. safety boxů, které mají zemní kotvení a jsou uzamykatelné.

Terciální zabezpečení

Proti krádežím pomáhá i terciární zabezpečení. Jako například fotobuňka, alarm, kamery, alespoň jejich atrapy. Tyto prvky umí velmi zvýšit šanci odrazení zloděje od krádeže.

Kvalitní zámky

V neposlední řadě pečlivě vybírejte i zámky s bezpečnostní třídou. Pro představu: Zámky s bezpečnostní třídou 3 platí, že musí odolávat alespoň pět minut síle páčidla, kladiva nebo vrtáku. Zámky s bezpečnostní třídou 4 oproti tomu odolají 10 minut elektrické vrtačce, sekeře anebo kilo a čtvrt těžkému bucharu.

-MM-