Pořídit si nízkoenergetický dům bývalo ještě před pár lety velmi náročné finančně, ale také po stránce architektonické. Nízkoenergetické domy byly velmi drahé. Potřebná technologie ještě nebyla tak dostupná a stavebních společností, které se specializovaly na výstavbu nízkoenergetických a soběstačných domů bylo jako šafránu. Další obtíží bylo obstarání architektonické studie. Tyto problémy již pominuly. Technologie pokročila, zájem věřenosti stále roste a tak je stále více subjektů, které se výstavbě soběstačných domů věnují. Nemusíte už ani hledat architekta. Na trhu je mnoho společností, které vám zajistí architektonický návrh a poskytnou poradenství. Jednou z takových je i společnost ERLIS, která nabízí kompletní poradenství a vyhotovení dokumentace nejen k nízkoenergetickým domům.

Jedna z nejdražších technologií vždy byl a stále je systém ohřevu vody a vytápění. Pro nízkoenergetické domy je za nejlepší způsob ohřevu vody považováno tepelné čerpadlo. Jeho pořízení představovalo ještě před pár lety investici, kterou si mohl dovolit málokdo. Konkurence a hlavně nové a levnější technologie výrazně snížily i jejich ceny. Ty jsou dnes při srovnání celkové investice do výstavby, či rekonstrukce domu zanedbatelné. Jedním z nejnovějších systémů představují efektivní tepelná čerpadla vzduch – voda od společnosti Daikin, které je možné na českém a slovenském trhu zakoupit od společnosti Ecotechnologies. Tepelná čerpadla Daikin představují nejnovější a nejefektivnější způsob vytápění a ohřevu vody. Společnost Ecotechnologies navíc poskytuje kvalitní poradenství a všem svým zákazníků ochotně a kvalitně nově zakoupené čerpadlo zapojí.

Pro nízkoenergetický dům je však velmi důležité správně pracovat se slunečním zářením. Zejména by se dům neměl vlivem dopadajících slunečních paprsků přehřívat. Je proto doporučené opatřit na okna kvalitní žaluzie nebo rolety.