Líbí se vám představa ovládání domu domácnosti prostřednictvím smartphonu či tabletu?

Pak vězte, že taková představa není ze sci-fi filmů.

40 % novostaveb na rozvinutých trzích inteligentním systémem pro ovládání domácnosti již disponuje.


Ušetříte a zvýšíte komfort

Ovládání domácnosti chytrým telefonem skýtá řadu výhod. O domácnosti máte dokonalý přehled a to odkudkoli. Můžete ušetřit náklady na vytápění, efektivně zabezpečit svůj majetek a zvýšit životní komfort. Vždyť, komu by se nelíbilo ještě na cestě předat domu pokyn, že se má vytopit a napustit vana.

Možností systémů je celá řada

Základní sestavy pro ovládání topení, zásuvek a světel můžete pořídit již za 15 tisíc korun. V případě, že byste chtěli chytrým telefonem ovládat mimo jiné i garážová vrata, pořídíte systém za asi 50 tisíc korun. Pokud vlastníte větší dům a chcete systémem ovládat celý dům, včetně bezpečnostních kamer, ovládáním bazénu apod. vyjde vás systém okolo 100 tisíc korun.

Všechny inteligentní systémy jsou modulární

K centrální jednotce se připojují nejrůznější komponenty podle našich požadavků. Je jen na vás, co chcete vzdáleně ovládat a co je již zbytečné. Komponenty lze samozřejmě postupně přidávat.

Snadná montáž

Montáž menších systému se obejde bez stavebních úpravu. U složitějších systémů a novostaveb je ale třeba počítat s malým stavebním zásahem.

Přes sms či aplikaci

Nejlevnějším způsobem ovládání je manuální nastavení na centrální řídící jednotce pomocí tlačítek. Ovládat jej můžete ale i prostřednictvím sms. Nejpohodlnějším způsobem je ovládání přes aplikaci v telefonu či tabletu.

 

S. Š.
foto: iphone, helloolly