Čas od času pocítí každý z nás potřebu, něco ve své domácnosti změnit.

Proto vám dnes přinášíme tipy na jednoduché obměny, které ale zcela promění vzhled celé vaší domácnosti.

Proč byste měli čas od času vyměnit staré kliky na dveřích za nové a proč nezůstat pouze u interiérových změn?


Moderní, retro i extravagantní dveřní kliky jsou v kurzu

Dveře používáme každý den nespočetněkrát. Proč je tedy neomladit a okoukanou kliku nevyměnit za nějakou novou, moderní, retro nebo třeba extravagantní? Při výběru nové kliky nebo koule na dveře se vaší fantazii žádné meze nekladou. Toužíte po ozdobné kované klice nebo upřednostňujete nerezové materiály?

Neomezujte se pouze na domácnost, ale začněte již u vstupní branky

Vyberte si takové kliky, které dají každému novému příchozímu jasně najevo, ke komu přišel. Moderní jsou retro kliky v podobě kovaných koulí ve tvaru květin, ale letí také hladké nerezové koule na dveře. Pokud žijete v domě, můžete vyměnit také starou kouli u vstupní branky za novou.

Ozdobte si plot a vsaďte na dekorativní prvky

Když už je řeč o vstupní brance, co takhle vsadit i na další kovářské polotovary a třeba si svůj plot ozdobit kovanými hroty, ozdobnými listy nebo dalšími dekorativními prvky? Ozdobné prvky na brány a ploty se skvěle hodí ke starším domům, ale minimalistické hroty skvěle doplní i moderní novostavby. Kované ozdobné prvky jsou totiž univerzální.

Buďte strůjcem změny a začněte od dveří. Vyměňte staré kliky za nové, ale ne pouze uvnitř, ale také vně. Ať každý příchozí vidí, že máte vytříbený vkus a sázíte na prověřené materiály. Uvidíte, že i drobná změna, která spočívá v pouhé výměně klik u dveří, zcela promění vzhled celé domácnosti. O proměně vzhledu branky a plotu ani nemluvě.

Zdroj obrázku: ImagineDesign / Shutterstock.com