Než se pustíte do oprav okolo domu, či než vyrazíte do práce, ve které jste celý den v poklusu a neodpočinete si, zapřemýšlejte nad tím, že investujete do kvalitního vybavení. Tím máme na mysli investici do pracovní obuvi, díky které budete v bezpečí.

Jaké další výhody pracovní boty mají?

A proč nejsou určeny pouze pro venkovní použití?

Podpora klenby, správné odvětrání a všestranné použití

Kromě toho, že pracovní obuv chrání vaše nohy před úrazem, má také zdravotní benefity. A rozhodně si pod pojmem pracovní boty nepředstavujte pouze kanady, ve kterých budete vypadat jako kocour v botách. Pracovní obuv se totiž vyrábí také pro lékaře, barmany, číšníky a zkrátka všechny lidi, kteří jsou v zaměstnání celý den na nohou a potřebují komfortní a pohodlné obutí

Ochrana nohy a speciální vlastnosti

Venkovní pracovní boty jsou většinou voděodolné, protiskluzové a speciálně vyztužené kolem kotníku. A jak boty určené na venkovní použití, tak i pracovní boty určené pro vnitřní prostory jsou odvětrané a uzpůsobené celodenní chůzi. Neriskujete tedy, že večer vás budou bolet chodidla z nekvalitní vložky. Pracovní boty jsou díky svým speciálním vlastnostem určeny i pro lidi, kteří mají propadlou či jinak deformovanou nožní klenbu. Jsou totiž zdravotnické a podporují správnou chůzi a nutí vaše chodidla ke správným došlapům.

Preferujte kvalitu

I u obutí, ať už pracovního či volnočasového, platí, že kvalita je důležitější než kvantita. Dopřejte si kvalitní obuv, která vám bude sloužit několik let a zapomeňte na nekvalitní boty z pofidérních prodejen. Jestli si nevíte rady, podívejte se na nabídku pracovní obuvi na stránkách Safework.cz a rozhodně stránku neopustíte s prázdným košíkem.

Nepodceňujte význam kvalitního pracovního obutí a pokud jste ve vašem zaměstnání celý den na nohou, investujte do páru bot, které vám celodenní stání či chození zpříjemní.

Zdroj obrázku: Vladimir Sukhachev / Shutterstock.com