Pořídili jste si novou nemovitost v podobě rodinného domu či bytové jednotky? Našli jste si pronájem, v němž se chcete na delší dobu usadit? Potom vás kromě stěhování čekají určitě i jiné povinnosti, o nichž možná nemáte tušení nebo jste na ně zapomněli.

Je to například přepis plynu a v podstatě také elektřiny, které se vás zásadně týkají. Přepis odběrného místa by měl být i ve vašem zájmu, co se týče pronájmu nemovitosti, protože budete mít naprostou kontrolu nad svou celkovou spotřebou těchto komodit.

Kdy je nejvyšší čas provést přepis plynu?

Ideální doba je hned po nákupu daného objektu. Tento proces rozhodně řešte s původním majitelem dopředu, protože jeho součinnost je v tomto směru na místě. On je tím, kdo musí podat požadavek o ukončení smlouvy, abyste následně vy mohli podat žádost o připojení.

Ač se tento proces může tvářit jakkoliv složitě, není. Pakliže navíc podáte jednu společnou žádost, v níž lze vyřídit obojí najednou, plyn a elektřina mohou být během jediného dne přepsány na vás. To se však týká osobního kontaktu a nutnosti navštívit pobočku. Jestliže tyto náležitosti budete řešit skrze internetovou komunikaci, může se celková doba protáhnout až na 30 dnů.

Nezapomeňte na ty správné dokumenty

Aby byly energie zapsány na vaše jméno, a vy jste je mohli ke vší spokojenosti využívat, je samozřejmě třeba předložit několik dokumentů, které se liší v závislosti na situaci, v rámci níž jste přišli k nabytému majetku.

  • Smlouva o sdružených službách dodávky
  • Nájemní nebo kupní smlouva
  • Výpis z katastru nemovitostí
  • Čestné prohlášení či doklad o úmrtí
  • Žádost o převod plynu a elektřiny

Dohodněte si lepší cenu za plyn

Vědět byste měli ještě jednu velice důležitou věc. V okamžiku, kdy dojde k přepisu, v žádném případě nejste povinni využívat služeb dodavatele plynu a elektřiny z dob původního majitele. Zaměřte se proto na aktuální ceník plynu u jiných společností, s nimiž můžete výrazně ušetřit. V tom vám dokáže pomoci například server Ušetřeno.cz, který za vás porovná všechny nabídky na trhu a umožní provést změnu dodavatele. Bezplatný a rychlý proces, za nějž nezaplatíte ani korunu navíc. Vše potřebné za vás zrealizuje nový dodavatel.