Důvodů, proč hledat reality na internetu, je celá řada. Tím prvním je jednoznačně pohodlí a možnost udělat první ohledání dostupných možností od pracovního stolu. Nabídek se před námi, ať už použijeme jakýkoliv zvolený inzertní server, zobrazí určitě spoustu.

Záleží však také na tom, co hledáme, a jak úzce naši volbu specifikujeme. Například pokud bychom zadali do obecného internetového vyhledávače novostavby na Praze 4, zřejmě bychom nenalezli zase tolik nemovitostí, které by přicházely v úvahu, protože volných bytů už je v této lokalitě poskrovnu.

Když naopak zadáme – byty na prodej Praha, získáme velmi početný výpis nabídek, ale zase budeme potřebovat spoustu času, abychom se jimi prokousali a vyselektovali ty nabídky, které nám přijdou lukrativní.

Proto se většinou pro vyhledávání realit na internetu používají spíše specializované a osvědčené realitní vyhledávače, které umožní vyhledávat nemovitosti podle různých kritérií. Nejobvyklejšími kritérii vyhledávání jsou dispozice bytu, lokalita nebo cena.

Některé servery mají ale též zvláštní kategorii doporučené nebo zlevněné byty, kde můžeme objevit zajímavé nabídky bez zdlouhavého hledání. Populární funkcí je též možnost zobrazit nebo nalézt vhodný objekt na mapě, kde rovnou můžeme zhodnotit i vhodnost okolí dané nemovitosti.

Pokud ještě však nemáme ujasněno vyhledávací kritérium lokalita a plánujeme se orientovat spíše podle ceny, nejlépe uděláme pokud zadáme do vyhledávače reality Praha, a hned uvidíme, jaké nabídky jsou aktuálně k dispozici a v jakých lokalitách se nacházejí.

Výhodou vyhledávání na internetu je také to, že můžeme pohodně kontaktovat prodejce dané nemovitosti a vyptat se ho na všechny podrobnosti, které nás zajímají. A co víc, my si většinu daných informací můžeme rovnou i prověřit, například přes již zmíněné mapy, pokud si dáme reálné zobrazení, snadno zjistíme, jak přitažlivé je dané okolí nemovitosti.

Nebo také přes dálkový přístup na katastr nemovitostí, kde pokud nám prodejce sdělí číslo bytu, si můžeme zkontrolovat nejen, kdo je majitelem bytu, ale též zda na daném bydlení neváznou nějaká zástavní práva či věcná břemena, která by nám koupi mohla značně stížit.

Zdroj foto: www.online-reality.cz