Bytové doplňky úplně tak moc nepotřebujeme, ale přesto si bez nich naši domácnost nedovedeme představit. Přece jen jsou to ony, kdo vytvářejí to útulno domova, díky němuž se cítíme dobře. Stejně jako je tomu u módy, mohou bytovou atmosféru buďto dokreslit a dodat mu šmrnc, anebo celý dojem zkazit.

Proto je důležité si dát záležet na jejich výběru. Do bytových doplňků nepochybně patří i textil. Od závěsů a záclon počínaje, přehozem přes postel konče. Než se pustíte do nákupů vše si nejprve promyslete, hlavně barvu a materiál, od toho by se totiž mělo vše odvíjet.

Začněte od velkých ploch

Nejlepší je začínat od větších ploch. Tedy u oken, rozmyslete co na ně pověsíte a v podobném odstínu pak vybírejte i textilie do jednotlivých pokojů, do obývacího pokoje, koberec po stůl či barvu polštářů a do ložnice povlečení do postele. Velký výběr povlečení vyberete zde.

Nezapomeňte na koupelnu

Na textilu si dejte záležet i v koupelně, i v té strávíte přes den mnoho času. Kobereček na podlahu by měl ladit stejně jako ke kachličkám, i k ručníkům a osuškám. Zde začněte od osušek. Vybrat totiž kvalitní a příjemné osušky, které navíc osuší dosucha není lehký úkol, naštěstí právě takové jsou k dostání v emi.sk. Koberec a další doplňky jako držák na mýdlo vyberte až posléze.

Více menších nebo méně větších?

Váza, soška, svíčka, to jsou věci, kterými se rádi obklopujeme, proto je zakomponujme do interiéru. Často se v domácnostech setkáváme s jevem, že se v malých místnostech vyskytuje velké množství malých doplňků. Prostor se tak ale zbytečně zahltí. Mnohem lepší je, když do rohu místnosti či na stolek raději umístíme tři větší předměty. Nebojte se doplňky vzájemně kombinovat, byť vypadají jinak.

Relaxujte…

Součástí bytových doplňků jsou i doplňky na zdech, tam si pověste, cokoli se vám líbí a co alespoň trochu doplní vzhled interiéru Nechte si třeba vytisknout ve velkém formátu rodinnou fotografii, nebo poskládané puzzle. Nebo zvolte relaxující obrazy, tedy obrazy s tekoucí vodou, lesem, či bambusem. I květiny přinesou do pokoje provzdušnění a pozitivní atmosféru, navíc nám zajistí dýchatelný vzduch.

A chcete-li umocnit relaxační dojem interiéru, pak si pořiďte masážní přístroj. Toho, že by vám svou vizáží zkazil ráz pokoje se nemusíte obávat. Masážní přístroje se totiž vyrábí v různých designových provedeních a velikostech.