Obliba pasivních a nízkoenergetických domů v posledních letech mimo jiné díky dotacím Nová zelená úsporám stoupá.

Pořídili jste si i vy takové bydlení? Pak se pochlubte a přihlaste jej do soutěže Pasivní dům roku. Tu vyhlašuje společnost ABF, a.s., organizátor veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV.

Odbornými partnery jsou Centrum pasivního domu, aliance BAHAL a Státní fond životního prostředí České republiky.

Do soutěže Pasivní dům roku mohou být přihlášeny rodinné domy, které byly dokončeny v letech 2010 – 2015 a splňují kritéria pro pasivní domy nebo domy s velmi nízkou energetickou náročností. Ve dvou kolech vybere odborná porota a následně veřejnost vítězný rodinný dům, jehož přihlašovatel získá hlavní cenu – zahradní bazén od společnosti ABPLAST s.r.o. v celkové hodnotě 80 000 Kč.

Pravidla soutěže naleznete zde.

Soutěž Pasivní dům roku je dvoukolová. V prvním kole zvolí odborná porota ze všech řádně registrovaných domů ty, které jsou z pohledu architektury, technického zařízení a celkového zpracování domu nejpovedenější. Právě ty postoupí do druhého kola, ve kterém rozhodne o vítězi hlavní ceny veřejnost.

Fotografie postoupivších budou ke zhlédnutí na veletrhu FOR PASIV, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA od 21. do 23. ledna 2016 nebo na stránkách www.pasivnidomy.cz. Hlasování veřejnosti bude ukončeno k 29. únoru 2016. Slavnostní předání hlavní ceny vítězi se uskuteční 18. března 2016 při veletrhu FOR HABITAT.

Odborná porota bude pracovat ve složení: Ing. arch. Josef Smola, Ing. arch. Jana Hořická a Ing. Jan Bárta (všichni z Centra pasivního domu) a Ing. Jakub Hrbek ze Státního fondu životního prostředí České republiky. Ty doplní nezávislý porotce Ing. Viktor Zbořil.

Registrace do soutěže je možná do 31. 12. 2015, a to prostřednictvím formuláře na stránkách www.pasivnidomy.cz.