Chtěli byste se rovnat výdaji za energie se soběstačnými domy? Přijde vám, že u vašich stávajících dodavatelů na nižší ceny nikdy nedosáhnete? Máme pro vás tip, jak bez obav ušetřit.

Využijte toho, že v naší zemi došlo k liberalizaci trhu energií, díky čemuž se elektřina i plyn stali běžným zbožím. Změnou dodavatele můžete platit méně. Obávat se nemusíte ani alternativních dodavatelů energií. Ti se na nižší ceny dostanou díky tomu, že energie nakoupí od výrobců za výhodnějších podmínek a za těch to také mohou následně předprodat. Ani technické zajištění dodávek se nijak nemění. Zbytečné jsou i obavy z případného krachu takového dodavatele. Na to pamatuje zákon. V případě, že k takové události dojde, následuje plnění povinnosti tohoto dodavatele ze zákona v povinnosti zajistit nepřetržitou dodávku elektrické energie nebo plynu od dodavatele poslední instance.

Elektřina

Začněte třeba u elektřiny. Zjistěte, jaké jsou ceny elektřiny 2014 a neplaťte více, než je nezbytně nutné.

Pro porovnání cen energií navštivte stránky Uspory.cz a srovnejte jednotlivé nabídky. Snadno a rychle tak získáte přehled nejvýhodnějších dodavatelů energií právě pro vás. Nemusíte se obávat složitého a dlouhého papírování, ve skutečnosti se jedná o  jednoduchý proces. Stačí podepsat několik dokumentů a vše bude zařízeno za vás. V případě, že si vyberete výhodnějšího dodavatele a rozhodnete se pro změnu, nabízíme si nového dodavatele objednat online z jejich stránek.

Plyn

Porovnání cen plynu je stejně jednoduché, jako u elektřiny. Díky uspory.cz ročně může průměrná domácnost na zemním plynu uspořit 2324 Kč, a to už se v rozpočtu kladně projeví, nemyslíte? Při změně nic nepocítíte. Nedojde ani k výměně plynovodu, ten je totiž majetkem distribuční společnosti, která se nemění ani změnou dodavatele.