Neodmyslitelnou součástí prostor bez oken se v posledních letech stal převratný vynález zvaný světlovod. Nejen, že přivede denní světlo do místností, které by jinak byly ozářeny pouze žárovkou, ale šetří také energií a životní prostředí.  Nedostatek světla je přitom klasickým problémem mnoha domácnosti, starších domků a kanceláři. Bolí Vás hlava, jste stále unavení a ještě k tomu máte vysoký účet za elektřinu? Pak vám chybí denní světlo!

Věděli jste, že denní světlo působí blahodárně na vývoj dětí, zvyšuje schopnost soustředit se a snižuje hyperaktivitu? Pokud máte dětský pokoj, pracovnu nebo obývací pokoj bez oken můžete trpět bolestmi hlavy, pálením očí a časem se vám může i zhoršit zrak. Tubusové světlovody jsou pro tyto místnosti ideálním řešením. Nemusíte svítit celý den a díky pozitivním účinkům světla se budete cítit dobře. Navíc technologie montáže světlovodů je v současnosti natolik propracována, že je snadno nainstalujete do jakékoliv místnosti.

Kolikrát denně procházíte tmavou chodbou nebo schodištěm a musíte svítit? Pořídili jste si krásné dřevěné podlahy, ale v tmavé místnosti je prakticky nevidíte? Chodby a schodiště jsou neustále používané prostory, procházíme nimi mnohokrát denně, pokaždé musíme svítit a účet za elektřinu jen roste. Světlovod Vám pomůže tento problém vyřešit a to dokonce bez nutnosti větších stavebních úprav. Celé schodiště bude osvětleno přirozeným denním světlem a v průběhu dne si na žárovku ani nevzpomenete.

Dokážete si představit, o kolik by byla vaše šatna či předsíň útulnější, kdyby jí osvětlovalo denní světlo?  Každá žena Vám potvrdí, že nalíčit se a obléci v záři žárovek není zrovna jednoduché. Zástupkyně něžného pohlaví pak musí před zrcadlem trávit mnohem více času.

 

 

Zdroje umělého osvětlení nikdy nedokážou zcela nahradit svou kvalitou sluneční paprsky.  Vyhněte se únavě, poškození zraku a zbytečným výdajům za elektřinu.