V současné době probíhá nepochybně revoluce v oblasti svícení. Jednou z vysoce efektivních možností, která se Vám nabízí, jsou LED žárovky, pásky a trubice. Skutečně se ale vyplatí?

Zákaz výroby energeticky neefektivních žárovek Evropskou unií, tedy žárovek s určitou nevyhovující energetickou třídou, otevřelo dveře pro vysoce kvalitní a zároveň šetrné zdroje světla ve večerních a nočních hodinách. Jednou z těchto alternativ, která je podle názoru mnoha expertů svícením budoucnosti, je LED osvětlení. A právě na to se na následujících řádcích zaměříme.

LED osvětlení – LED žárovky, pásky, trubice etc.

LED osvětlení dnes seženete v pestré škále výrobků. LED žárovky, podhledová či nástěnná světla, ale také LED trubice a LED pásky – to vše a mnohem více si lze tedy aktuálně pořídit ve spoustě variant. Tento bohatý sortiment LED osvětlení samozřejmě není náhodný a reaguje pouze na vzrůstající oblíbenost tohoto druhu svícení. S LED osvětlením totiž získáte výrobky, jež mají velice dlouhou životnost, jsou odolné a v neposlední řadě také energeticky vysoce účinné.

LED žárovky tak můžete dlouho a efektivně užívat v interiéru prakticky ve všech místnostech, zatímco LED pásky a LED trubice se mohou hodit třeba nad kuchyňskou linku. Jsou přitom vhodné i jako zajímavý dekorační prvek. Lze je ale využít rovněž v exteriérech, kde mohou například sloužit pro osvícení kontur příjezdových cest, zahrad nebo třeba bazénu. U LED pásků se pak ještě nabízí možnost pro vánoční osvětlení.

Vyplatí se úsporné LED osvětlení?

Pokud bychom měli naše krátké povídání shrnout, platí, že LED osvětlení je technologií zítřka, která se ovšem prosazuje již dnes. Je sice možná dražší, za to ale velice výkonná, odolná a šetrná. V podstatě se tak nabízí paralela se satelitní technikou. Satelitní přijímače HD, set top boxy nebo satelitní karty dnes také přebírají „otěže“, což se dá navíc říci i o anténách pro digitální vysílání. Zatímco ale v oblasti anténní a satelitní techniky revoluce již proběhla, u LED osvětlení probíhá právě nyní.