Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF a Mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX. Návštěvou veletrhů tak získáte informace potřebné jak ke stavbě či rekonstrukci bydlení, tak i inspiraci jak si zajímavě a vkusně vybavit interiér. K hlavním tématům veletrhů patří více než aktuální problematika rekonstrukcí panelových bytů s primárním zaměřením na domácí kutily. Veletrh MOBITEX se pak bude věnovat poradenství v oblasti výběru kvalitního nábytku a představení tradičních českých výrobců nábytku.

Nová zelená úsporám a Operační program Životní prostředí

Nabídku vystavovatelů doplňují návštěvnicky vyhledávaná poradenská centra, která poskytnou bezplatné odborné poradenství po celou dobu konání veletrhů. Budou zaměřená jak na vhodné stavební materiály a technologické postupy, tak i na vnitřním rekonstrukce panelových bytů se zaměřením na přestavby svépomocí a řešení nevyhovujícího bydlení. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR budou na Stavebních veletrzích Brno 2014 prezentovat program Nová zelená úsporám a aktuální možnosti podpory z Operačního programu Životní prostředí.

Vše pro Vaši zahradu

Na více než tisíci metrech čtverečních přinese oblíbený tematický celek zahrada a hobby nejenom inspiraci z praktických ukázek či připravených případových studií, ale i širokou nabídku letniček, trvalek, dřevin, ale i doplňků do zahrad. Samozřejmostí jsou také ukázky různých dřevěných staveb či dětských hřišť, které letos rozšíří nabídka dřevěného nábytku na zahrady a verandy. Každý kutil či zahradník si tak určitě přijde na své, neboť si zde bude moci vystavený sortiment zakoupit a zkrášlit tak svoji zahradu!

Inspirace a poradenství na veletrhu MOBITEX

Vystavovatelé veletrhu MOBITEX představí novinky a trendy ve vybavení interiéru, bytových doplňcích a osvětlení. Inspiraci nabídne projekt Inspirativní interiéry, který představuje reálnou ukázku toho, jak je možné pracovat s prostorem a jednotlivými exponáty vystavovatelů. Nabídku vystavovatelů doplňuje poradenství interiérových architektů v poradenském centru Architekt, umístěném přímo na výstavní ploše mezi expozicemi jednotlivých vystavovatelů. Další poradenská centra se budou věnovat výběru kvalitního nábytku, jeho zdravotní nezávadnosti a představení kvalitních českých výrobců nábytku.

Audiovizuální technika jako součást moderního interiéru

Špičkovou audiovizuální techniku jako součást moderního interiéru představí projekt Technologie&Design. Prezentace novinek z oblasti audiovizuálního světa v kombinaci s kvalitním designem – to je svět domácího kina od firmy Jasyko. V letošním roce se můžete těšit na představení posledních novinek od firmy LG (O-LED Technologie a rozlišení 4k), vše na řídícím systému pro inteligentní domy Crestron.

Zajímáte se o dřevostavby? Navštivte veletrh DSB!

Druhý ročník veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno se uskuteční opět souběžně s Mezinárodním stavebním veletrhem IBF. I nadále je jediným takto zaměřeným veletrhem na Moravě, a koná se za odborné podpory Asociace dodavatelů montovaných domů. Problematice dřevěných a montovaných domů se věnuje skutečně komplexně – nabídku vystavovatelů doplňuje doprovodný program veletrhu, který se v letošním roce dá shrnout pod název energeticky úsporné a zdravé bydlení v dřevostavbě. Součástí bude také poradenské centrum a výstava hotových dřevěných montovaných domů ve Stavebním centru Eden 3000 v blízkosti brněnského výstaviště.

Nová otevírací doba veletrhů

Nejenom pro návštěvníky je připraveno mnoho zajímavých novinek, které přispějí ke zvýšení jejich spokojenosti. Nově se veletrh koná od středy do soboty, od 10.00 do 18.00 hodin. Návštěvníky jistě potěší také zvýhodněná cena vstupného ve všední den od 15.00 a po celou sobotu.

Více informací naleznete na www.ibf.cz nebo na www.mobitex.cz