Máte za sebou rekonstrukci domu či bytu a teď už vás čeká jen ta příjemnější část, tedy vybavování interiéru? Máme pro vás pár tipů, na co byste neměli zapomenout v centru dění – v obývacím pokoji.

Je obývací stěna přežitek?

Říkáte si, že obývací stěny mají svou slávu již za sebou a že ve vašem interiéru nemají co dělat? A jste si tím jisti? Jistě si celou stěnu nezastavíte obývací stěnou, jako tomu bylo ve většině domácností ještě před pár lety. Ale televizi a věci s ní související je třeba někam uložit a když se nám podaří do ní schovat všechny dráty a kabely, jistě to uvítáme. Ve většině moderních obývacích stěn se počítá i s úložným prostorem, kam lze uložit neforemné a nevzhledně vypadající věci jako dokumenty, společenské hry, dvd aj.

Přestože již stěny nezabírají tolik místa svou velikostí, stále budou spolu s gaučem pro svou velikost tvořit centrum obývacího pokoje a další bytové doplňky budeme muset sladit tak, abychom dosáhli uceleného dojmu. Jaké obývací stěny jsou moderní v dnešní době můžete vyčíst na katalognabytku.sk.

Bytové doplňky tvoří domov

Při výběru bytových doplňků si dejte záležet. Bytové doplňky totiž patří k nejdůležitějším součástem domácnosti, protože dělají skutečný domov, tedy místo, kde se cítíme příjemně a bezpečně. Drobnosti, kterými si svou domácnost vypovídají jsou svým způsobem vaším zrcadlem. Svědčí o tom, jaký máte vkus, styl a zájmy.

Do bytových doplňků patří bezesporu i bytový textil v podobě závěsů, kusových koberců, polštářků.  Jedná se sice o předměty denní potřeby, které nemají pouze dekorační účel, ale pro svou plochu jsou výraznou součástí interiéru, že je třeba jim při výběru věnovat zvláštní pozornost. Pozor na výběr barev a vzorů. Inspiraci jak si s nimi pohrát najdete na sedací-pytle.cz.

O tom, že bytové doplňky mohou být i funkční svědčí sedací pytle. Ty nejen zpříjemní interiér atraktivním vzhledem, ale navíc vám poskytnou neobyčejné pohodlí. Lze je použít velmi univerzálně, hodí se totiž do každého interiéru. Díky široké nabídce barevných provedení si lze vyhrát s kombinováním sedacích pytlů v různých barvách, které interiér oživí.

Hrajte si se světlem

Bílé zdi teplo domova nevytvoří. Co takhle být originální a navíc si tak pohrát se světly za pomocí zrcadel? Mohlo by se zdát, že se jedná o běžný doplněk domácnosti, který prostě jen slouží k tomu, abyste si mohli zkontrolovat svůj zevnějšek. Zrcadla nám však kromě své základní funkce nabízejí i mnoho možností, jak zdokonalit interiér.

Do malé a tmavé místnosti vnesete mnoho světla, když zrcadlo umístíte proti oknu. Prostor opticky zdvojnásobíte, když zrcadlem pokryjete celou jednu stěnu. Pro zajímavost můžete zrcadlovou stěnu vytvořit z různých geometrických tvarů, či ji ozdobit matnými ornamenty na povrchu.

Na zeď patří obraz

A pokud jste přece jen názoru, že na stěny se mají věšet jen obrazy, i vy můžete být originální. Na tomto linku si můžete vybrat z více než 92 tisíc obrazů na míru. Vybrat si můžete vzor, rozměr i materiál. Takový obraz pak bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům a vy se tak budete doma cítit jako doma.