Uvažujte o tom, jak se účinně bránit nadměrnému hluku z ulice a jak ještě více zabezpečit svůj dům? Zkuste zapřemýšlet o venkovních roletách.

Proti hluku i vloupání

Hlavní výhodou předokenních rolet je snížení hluku z ulice. Pokud bydlíte v místech s rušným provozem, jsou venkovní rolety vhodným řešením, jak si dopřát více klidu. Pokud jsou kvalitní a jejich instalace je dobře provedena, tak je možné snížit pronikání hluku z ulice do místnosti až o padesát procent. Druhou nespornou výhodou je zvýšení zabezpečení domu. Předokenní rolety totiž zajistí váš dům proti vloupání. Není možné rozbít okno. Rolety navíc mají pojistku, která zabraňuje jejich vytažení z venku. Ty dražší rolety navíc mohou být plně automatizovány a vytahovat se a zatahovat se v předem určený čas. Společně s automatickým zapínáním světel, tak můžete vzbudit dokonalou iluzi, že v domě někdo je. Pokud chcete mít jistotu, že budou rolety opravdu plnit svůj význam v ochraně vašeho domu, pak vybírejte ty, které mají patřičný bezpečností certifikát, a nenechte se obalamutit prodejcem.

Tepelná izolace

Mezi další výhody patří tepelná izolace oken. I ty nemodernější a nejkvalitnější okna totiž stále propouští teplo. Venkovní rolety tento tepelný únik sníží na minimum. Předokenní rolety však nepředstavují jen užitečnou součást domu, ale jsou také estetickou záležitostí. Dělají prostě domy tak nějak hezčí.

Bez větších stavebních zásahů

Instalace předokenních rolet přitom není nikterak složitá a nevyžaduje velké stavební zásahy. Pokud zvolíte variantu s manuálním pohonem, pak je potřeba instalovat pouze vodící lišty. V případě motorového pohonu je třeba provést na fasádě domu drobné úpravy.

Cena se pohybuje někde od 3500 do 8000 korun za jedno okno. Záleží především na velikosti okna a typu rolet. Bydlíte li však na rušné ulici v přízemí, tak se určitě nebude jednat o zbytečnou investici.

J. H.
Foto: baunetzwissen.de