Výhody venkovního stínění

venkovni stineni

Zastínit okna proti slunečním paprskům je zejména v létě žádoucí a také to většina z nás dělá.

Někteří využívají závěsy, jiní okenní žaluzie a ti nejchytřejší venkovní stínění. To má totiž mnoho výhod.

Druhy venkovního stínění

Pod venkovním stíněním si můžeme představit žaluzie, rolety a markýzy.

markýzy

Markýzy mají široké využití, chrání nejen před sluncem, ale rovněž i před deštěm. Naleznou tak využití na zahrádkách a terasách. V případě, že začne pršet, nebo slunce bude příliš pálit, prostě jen roztáhnete markýzu a můžete si dále užívat pohody na terase. Markýzu je možné instalovat i před okna jako stínidlo proti vnikajícím slunečním paprskům.

rolety

Dalším způsobem stínění je venkovní roleta. Ta může mít mnohem více funkcí, než jen stínění před slunečními paprsky. Předně se jedná i o velmi dobrou tepelnou izolaci. Předokenní roleta v létě nepustí ostré sluneční paprsky do bytu. Tím zabrání jeho přehřívání. Zná to asi každý. Často je v létě v místnosti jako ve skleníku. Velkou výhodou je motorizace předokenních rolet. Motor navíc může být napojen na čidlo, které dá pokyn ke spuštění v okamžiku největší intenzity slunečních paprsků. V zimě jsou zase tyto rolety schopné zabránit úniku tepla přes okno. V neposlední řadě je třeba zmínit i zvýšení bezpečnosti. Předokenní rolety jsou totiž velmi vhodným nástrojem k ochraně oken před rozbitím a vniknutím do objektu. V rušném prostředí zase oceníte jejich schopnost hlukové izolace.

žaluzie

Třetí možností jsou venkovní žaluzie. Ty na rozdíl od rolet umožňují regulovat, kolik světla do místnosti pronikne. Zabrání tedy vnikání slunečních paprsků do místnosti, ale nelze počítat s tím, že by v zimě představovaly bariéru proti úniku tepla. Rovněž vás neuchrání před hlukem a rozbitím okna.

Venkovní stínící technika má mnoho výhod, které vám nejen zpříjemní pobyt na terase či zahradě, ale také v bytě. Navíc může sloužit i jako tepelná a hluková izolace a představovat bezpečnostní prvek, který vás ochrání před rozbitím okna a nežádoucí návštěvou.

J. H.

Komentáře

  • Mám zájem o venkovní markýzu 3m/2.5m, nebo větší venkovní deštník na stojanu,prosím o zaslání cenové nabídky.Děkuji Křápová

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Partneři

Výstava Bydlení